Mazı hakkında

Bodrum’dan havaalanına doğru giderken, Güvercinlik’ten sonra Mumcular kavşağı var. Farklı bir Bodrum’un girişidir o kavşak. Hasretliğini çektiğiniz köy yaşamının girişidir. Bu yola girdiğinizde 30 kilometrelik çam ormanlarıyla kaplı bir yoldan Mazı’ya ulaşırsınız. Önce yeşil ile mavinin muhteşem uyumu, ardından yollarda ‘Hello’ diye bağıran çocuklar karşılar sizi. Yol kenarlarında özgürce dolaşan hayvanları unutmayalım.
Mazı’nın Hurma sahilindeki Mazı Restoran, geniş sahili ve bu yıl yapılan iskelesiyle teknelerin ve safari turlarının uğrak yeridir. Kendi yöresel yöntemleriyle pişirdikleri balık ve deniz ürünleri, bahçede kendi yetiştirdikleri sebzelerle hazırladıkları zeytinyağlılar, mezeler bambaşka bir lezzet dünyasının kapılarını açar size.

Burada yörenin en meşhur balığı ‘sokkan’ yada sinarit, fangri, orfoz, lagos, barbun, çipura, levrek, ıskaroz, ısparoz, kefal, mezgit, akya gibi balıkları, sabahları saat 10 gibi sahilde karşılayacağınız balıkçılardan o gün ağlara takılan balık çeşitlerine göre seçip, dilediğinizi ayırarak hazırlatıp yiyebilirsiniz. Balık sevmeyenlerin seçimi Akdeniz mutfağının et çeşitleri olabilir.
Mekân ve işletme sahibi Önder Akkaş turizm eğitimi almış, böyle bir restoranda neyi nasıl yapacağını gayet iyi bilen Mazılı bir genç. Sonuçta özlemini çektiğiniz köy ortamındasınızdır ama bir yandan da duşlar tuvaletler nasıldır diye aklınızdan geçer.. Sakın merak etmeyin; mutfak, duş ve tuvaletler en iyi restoranlarda görebileceğiniz kadar temiz ve konforlu. Doğanın kalbinde tertemiz sularda yüzmek, güneşlenmek, akşam yemeğini bu dinginlikle huzur ve keyif içinde yiyerek kafanızı dinlemek için Mazı Restoran iyi bir seçim..

Breitling's new take on the decades-old Colt is replica omega true to the original, with features that have become hallmarks of the brand. Here's a hands-on review of the new-look Breitling Colt. Breitling revamped its entry-level Colt collection last year with a firm nod to the original series, introduced in the replica rolex 1980s. Like the Chronomat and the Navitimer, the Colt was conceived as a military watch, with an emphasis on reliability and readability. Its 24-hour scale, aviator-style dial and broad, unidirectional bezel replica watches have come to define the unmistakable look of Breitling watches. The new collection is true to the original right down to the movements. Most of the new models contain quartz calibers, which dominated the rolex replica watches watch world at the time of the Colt's debut. We tested the sole mechanical version, with an automatic ETA caliber. An ETA movement was also used in the original series.