Hakkımızda

Burası Mazı'nın kalbi...

Bodrum’dan havaalanına doğru giderken, Güvercinlik’ten sonra Mumcular kavşağı var. Farklı bir Bodrum’un girişidir o kavşak. Hasretliğini çektiğiniz köy yaşamının girişidir. Bu yola girdiğinizde 30 kilometrelik çam ormanlarıyla kaplı bir yoldan Mazı’ya ulaşırsınız. Önce yeşil ile mavinin muhteşem uyumu, ardından yollarda ‘Hello’ diye bağıran çocuklar karşılar sizi. Yol kenarlarında özgürce dolaşan hayvanları unutmayalım.
Mazı’nın Hurma sahilindeki Mazı Restoran, geniş sahili ve bu yıl yapılan iskelesiyle teknelerin ve safari turlarının uğrak yeridir. Kendi yöresel yöntemleriyle pişirdikleri balık ve deniz ürünleri, bahçede kendi yetiştirdikleri sebzelerle hazırladıkları zeytinyağlılar, mezeler bambaşka bir lezzet dünyasının kapılarını açar size.

Burada yörenin en meşhur balığı ‘sokkan’ yada sinarit, fangri, orfoz, lagos, barbun, çipura, levrek, ıskaroz, ısparoz, kefal, mezgit, akya gibi balıkları, sabahları saat 10 gibi sahilde karşılayacağınız balıkçılardan o gün ağlara takılan balık çeşitlerine göre seçip, dilediğinizi ayırarak hazırlatıp yiyebilirsiniz. Balık sevmeyenlerin seçimi Akdeniz mutfağının et çeşitleri olabilir.

Mekân ve işletme sahibi Önder Akkaş turizm eğitimi almış, böyle bir restoranda neyi nasıl yapacağını gayet iyi bilen Mazılı bir genç. Sonuçta özlemini çektiğiniz köy ortamındasınızdır ama bir yandan da duşlar tuvaletler nasıldır diye aklınızdan geçer.. Sakın merak etmeyin; mutfak, duş ve tuvaletler en iyi restoranlarda görebileceğiniz kadar temiz ve konforlu. Doğanın kalbinde tertemiz sularda yüzmek, güneşlenmek, akşam yemeğini bu dinginlikle huzur ve keyif içinde yiyerek kafanızı dinlemek için Mazı Restoran iyi bir seçim..

Hurma Sahili Mazı Köyü No:38, Bodrum, Muğla

+90 252 339 21 21

Şimdi mesaj yaz!
Yardıma ihtiyacınız varmı?
Merhaba,
Sizi nasıl daha mutlu edebiliriz?